همایش هم اندیشی روسای هیات مدیره شورای موقت کانون های بازنشستگی کشور برگزار شد

فرستادن به ایمیل چاپ

همایش هم اندیشی روسای هیات مدیره شورای موقت کانون های بازنشستگی کشور برگزار شد

نخستين نشست هم انديشي روساي هيات مديره شوراي‌ موقت کانون هاي بازنشستگي استان ها به ميزباني صندوق بازنشستگي کشوري برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، نخستين همايش هم انديشي روساي هيات مديره شوراي موقت کانون هاي بازنشستگي استان هاي کشور با حضور نمايندگان هر استان به ميزباني صندوق بازنشستگي کشوري در تهران برگزار شد.

در اين نشست، محمدرضا ترابي، معاون اداري مالي صندوق بازنشستگي کشوري، در سخناني ضمن تبريک اعياد شعبانيه، هدف از تشکيل اين نشست را هم انديشي و تبادل نظر درباره تبيين چگونگي انتخاب اعضاي مجمع عالي شوراي مرکزي بازنشستگان کشوري دانست و گفت: مجمع عالي شوراي بازنشستگان بايد با روشي کاملا دموکراتيک، با رعايت نسبت فراواني جمعيت دستگاه هاي اجرايي کشور و به ازاي هر ۱۰ هزار بازنشسته، يک نفر نماينده شکل بگيرد.

 

 

ادامه مطلب...

مشارکت میتسوبیشی ژاپن در پروژه قطار سریع السیر تهران به مشهد

فرستادن به ایمیل چاپ

مشارکت میتسوبیشی ژاپن در پروژه قطار سریع السیر تهران به مشهد

مسير تهران- مشهد ۳ ساعته مي شود

با نهايي شدن مذاکرات سرمايه گذاري و مشارکت شرکت ميتسوبيشي ژاپن در پروژه قطار سريع السير تهران به مشهد، مسافران حرم رضوي (ع) پس از سه ساعت به مقصد مي رسند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، به دنبال اجراي مصوبه هيأت دولت در مورد اجراي پروژه ساخت و تکميل آزادراه شرق سپاهان، دومين پروژه ملي شرکت سرمايه گذاري آتيه صبا با مشارکت شرکت ميتسوبيشي ژاپن در مرحله نهايي مذاکرات قرار گرفت.

دکتر احمدرضا نيک کار اصفهاني، مديرعامل شرکت سرمايه گذاري آتيه صبا با تأکيد بر رسالت اين شرکت در زمينه تأمين زير ساخت هاي صنعت حمل و نقل و گردشگري کشور، گفت: پس از ابلاغ مصوبه هيأت وزيران و اجرايي شدن پروژه ساخت آزادراه شرق سپاهان، به عنوان کريدور جنوب به شمال کشور، دومين پروژه ملي اين شرکت در زمينه راه اندازي قطار سريع السير تهران- مشهد در مراحل نهايي مذاکرات قرار گرفته است.

 

 

ادامه مطلب...

حمایت جدی صندوق بازنشستگی کشوری از طرح های فرهنگی و ورزشی بازنشستگان

فرستادن به ایمیل چاپ

حمایت جدی صندوق بازنشستگی کشوری از طرح های فرهنگی و ورزشی بازنشستگان

دومين جشنواره ورزشي بازنشستگان با حضور مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري، مديرکل تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش، تعدادي از مسوولان و بيش از ۸۰۰ ورزشکار بازنشسته امروز (سه شنبه) آغاز شد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، در مراسم افتتاحيه دومين جشنواره ورزشي بازنشستگان که در سالن فدراسيون تنيس روي ميز جمهوري اسلامي ايران برگزار شد، دکتر محمود اسلاميان مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با تاکيد بر اينکه دوران بازنشستگي آغازي در زندگي انسان محسوب مي شود، گفت: خداوند، عظمت هاي بسياري را خلق کرده اما آنجا که به انسان مي رسد مي فرمايد که «فتبارک الله احسن الخالقين». بنابراين اين انسان قدرتي دارد که در هر شرايطي مي تواند خود را بازيابد و دوره جديدي را آغاز کند.

 

 

ادامه مطلب...

نشست با مدیر کل ارشاد

فرستادن به ایمیل چاپ

ساعت 2 روز دوشنبه 95/3/10 با وقت قبلی نشست با آقای علیزاده مدیر کل محترم اداره ارشاد اسلامی صورت گرفت . دراین نشست پیرامون بعضی درخواستها برای بازنشستگان صحبت شد وقول پیگیری مواردی داده شد.

گزارش جلسه

فرستادن به ایمیل چاپ

روزدوشنبه95/3/10  ساعت 8 صبح آقای بصیر نیا نشستی با آقای میرحسینی ریاست محتر م آموزش وپرورش ناحیه دو داشتند که دراین نشست به مسایل زیر اشاره گردید :الف-تاکید بر تخفیف ویژه برای استفاده ازاستخر شنای لاله برای بازنشستگان ب-امکان بهره گیری ازامکانات ورزشی آموزش وپرورش ج- استفاده ارسرویس اداره یکبار درماه د- توجه خاص به مشکلات جامعه بازنشستگان وحمایت ازاین مرکز درجهت خدمت رسانی به فرهیختگان خوشبختانه با نظر مساعد مدیریت این اداره مقررشد درمورد اول با تعیین سهمیه وطرح موضوع درکمیته مربوطه اقدام شود وموارد دیگر نیز پیگیری گردد.

 


رغبت چین به اعزام گردشگر و افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در ایران

فرستادن به ایمیل چاپ

رغبت چین به اعزام گردشگر و افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در ایرانهمايش گردشگري ايران و چين با حضور معاون رييس جمهوري و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ايران، قائم مقام اتحاديه توريستي چين، مدير اتاق بازرگاني پکن و مديرعامل شرکت ايرانگردي و جهانگردي در سفارت جمهوري اسلامي ايران در پکن برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل صندوق بازنشستگي کشوري به نقل از شرکت سرمايه‌گذاري ايرانگردي و جهانگردي، در اين همايش که با استقبال بسياري از چيني‌هاي علاقه‌مند به سرمايه‌گذاري و اعزام گردشگر به ايران رو به رو شده بود، جمعي از دست اندرکاران صنعت گردشگري ايران به معرفي فعاليت‌هاي خود پرداخته و از علاقه‌مندان چيني دعوت کردند تا براي همکاري و بازديد به ايران سفر کنند.

محسن قريب مديرعامل شرکت ايرانگردي و جهانگردي طي سخناني در اين همايش، ضمن معرفي گروه هتل‌هاي ايرانگردي و جهانگردي، به ارائه چشم انداز صنعت گردشگري ايران در طي ده سال آينده پرداخت و گفت: در ايران براي جذب بيست ميليون گردشگر در سال، نياز به احداث ۵۰۰ هتل جديد است.

وي از علاقمندان به سرمايه‌گذاري در ايران دعوت کرد تا در صورت تمايل، به صورت مشارکت با اين شرکت نسبت به ساخت هتل‌هاي جديد اقدام کنند.

سیاست کشورهای جهان برای استفاده از سالمندان با مهارت

فرستادن به ایمیل چاپ

سیاست کشورهای جهان برای استفاده از سالمندان با مهارت

 گزارش ها حاکي است که بسياري از کشورهاي جهان علاقه مند هستند تا از سالمندان بامهارت خود همچنان استفاده کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، اجماع نظر بسياري از سياستگذاران اقتصادي و توسعه درجهان، براي حفظ کارکنان سالمند در بازار کار و مشارکت طولاني تر آن ها است که موجب به تعويق افتادن سن بازنشستگي مي شود و بنابراين استفاده از سالمندان با مهارت در بازار کار يکي از سياست هاي بازنشستگي در کشورهاي توسعه يافته محسوب مي شود.

براساس اين گزارش ها، اگرچه اصول اوليه سياست گذاري درخصوص بازنشستگان، نظير حفظ و نگه داري کارکنانِ سالمندِ با مهارت و با انگيزه بسيار ساده است، اما اين خط مشي ها به وفور در جهان شناخته شده و کاربرد دارد.

 

 

ادامه مطلب...

سرمایه گذاری موسسه در ساخت دو واحد پالایشگاهی و پتروشیمی در استان کردستان

فرستادن به ایمیل چاپ

دکتر غندالی در جمع معلمان شهر سنندج خبر داد: :

سرمایه گذاری موسسه در ساخت دو واحد پالایشگاهی و پتروشیمی در استان کردستان

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در جمع معلمان استان کردستان از سرمایه گذاری این موسسه در زمینه ساخت دو واحد تولیدی پالایشگاهی و پتروشیمی به ارزش یک میلیارد و ٣٢٠ میلیون دلار در شهرستان های بیجار و مریوان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر شهاب الدین غندالی صبح امروز در نشست با فرهنگیان استان کردستان در سالن مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) سنندج؛ با اعلام این خبر افزود: این صندوق یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون دلار برای ساخت شرکت پتروشیمی در شهر بیجار و ١٢٠ میلیون دلار برای ساخت پالایشگاه در شهر مریوان سرمایه گذاری می کند.

دکتر غندالی به امنیت، منابع خدادادی و طبیعی، جاذبه های گردشگری به عنوان ظرفیت های استان کردستان برای سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: کردستان برای سرمایه گذاری در بسیاری از بخش ها مناسب است و از این رو موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان هم در گام نخست در دو پروژه مهم در این استان سرمایه گذاری کرده است.

 

ادامه مطلب...

صفحه 9 از 94