تبریک

جایگاه عرفه و رابطهٔ آن با عید قربان با نگاه خاص به دعای عرفه و حماسهٔ عاشورا
عظمتی که در شب و روز عرفه است، با این همه مناجات و اعمال، زیر یک حقیقتی قرار دارد و آن مسالهٔ «معرفت» است؛ ما باید ببینیم این معرفت چیست که این‌قدر عظمت و اهمیت دارد و این‌قدر والاست! وقتی می‌گویید «عرفه» از «عَرَف» است، علم با معرفت تفاوت دارد. «علم» امری کلی و مفهوم است. در واقع یک معلومات داریم و یک علم. معلومات، دانستنی‌های عمومی است و علم، آن اندیشه‌های کلی است؛

ولی وقتی گفته می‌شود: «معرفت»، معرفت یک حقیقت است و تنها دانستنی‌های عمومی یا اندیشه‌های کلی نیست. معرفت ـ آن هم معرفت حق ـ یعنی وصول به پروردگار، رویت الهی، قرب انسان به حق، وصول به کمالات معنوی و حقایق ربوبی است که در واقع برد بلند کمالات انسان را تامین می‌کند. ما یک عرفه‌ای می‌گوییم، اما عرفه آن‌قدر عظمت دارد که دستوراتی که برای آن بیان شده است، این روز را در ردیف شب‌های قدر و ایام بیض قرار می‌دهد.

اگر بخواهیم موقعیت روز عرفه را دریابیم، باید توجه داشته باشیم که این روز در نهم ذی الحجه قرار گرفته و روز بعد از آن، عید قربان است. عید قربان، یعنی وصول به عشق و رسیدن به تیغ و خون مومن......

از مزایای کارتهای منزلت و سفر برای ما هم بنویسید

فرستادن به ایمیل چاپ
از مزایای کارتهای منزلت و سفر برای ما هم بنویسید

یک بازنشسته درنامه ای به ثمر از مزایای کارتهایی که برای بازنشستگان صادر می شود سئوال کرده است.

وی نوشته است: لطفاً راهنمایی کنید کارت سفر ، کارت منزلت و برگه های سهام عدالت چه مزایایی برای بازنشستگان دارد؟

ثمر: کارشناس صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به این درخواست گفت: سازمان بازنشستگی کشوری با توجه به مصوبه دولت و در راستای ارتقای منزلت بازنشستگان نسبت به صدور کارت شناسایی برای بازنشستگان مشترک صندوق اقدام می کند در این خصوص بازنشستگانی که تا کنون این کارت را دریافت نکرده اند می توانند با مراجعه به سایت صندوق به نشانی WWW.CSPF.IR نسبت به درخواست این کارت اقدام کنند. بازدید رایگان ازموزه های زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی ، استفاده ازکتابخانه های عمومی به صورت رایگان و استفاده از امکانات ورزشی در اختیار سازمان تریبت بدنی در سراسر کشور به صورت نیم بها از جمله مزایای این کارت است.

همچنین تاکید می شود کارت سفر ، کارت منزلت و برگه های سهام عدالت در حوزه وظایف و اختیارات این صندوق نیست. وی افزود: ارایه کارت سفر مربوط به سازمان ایرانگردی و جهانگردی و کارت منزلت نیز مربوط به فرهنگسرای سالمند( زیر نظر شهرداری) و برای شهروندان بالای 65 سال سن است.