تبریک

جایگاه عرفه و رابطهٔ آن با عید قربان با نگاه خاص به دعای عرفه و حماسهٔ عاشورا
عظمتی که در شب و روز عرفه است، با این همه مناجات و اعمال، زیر یک حقیقتی قرار دارد و آن مسالهٔ «معرفت» است؛ ما باید ببینیم این معرفت چیست که این‌قدر عظمت و اهمیت دارد و این‌قدر والاست! وقتی می‌گویید «عرفه» از «عَرَف» است، علم با معرفت تفاوت دارد. «علم» امری کلی و مفهوم است. در واقع یک معلومات داریم و یک علم. معلومات، دانستنی‌های عمومی است و علم، آن اندیشه‌های کلی است؛

ولی وقتی گفته می‌شود: «معرفت»، معرفت یک حقیقت است و تنها دانستنی‌های عمومی یا اندیشه‌های کلی نیست. معرفت ـ آن هم معرفت حق ـ یعنی وصول به پروردگار، رویت الهی، قرب انسان به حق، وصول به کمالات معنوی و حقایق ربوبی است که در واقع برد بلند کمالات انسان را تامین می‌کند. ما یک عرفه‌ای می‌گوییم، اما عرفه آن‌قدر عظمت دارد که دستوراتی که برای آن بیان شده است، این روز را در ردیف شب‌های قدر و ایام بیض قرار می‌دهد.

اگر بخواهیم موقعیت روز عرفه را دریابیم، باید توجه داشته باشیم که این روز در نهم ذی الحجه قرار گرفته و روز بعد از آن، عید قربان است. عید قربان، یعنی وصول به عشق و رسیدن به تیغ و خون مومن......

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری خبرداد: ثبت نام وام ضروری بازنشستگان از آذر ماه

فرستادن به ایمیل چاپ

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری خبرداد: ثبت نام وام ضروری بازنشستگان از آذر ماه

ایراندخت عطاریان مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه هدف از پرداخت وام ضروری حل مشکلات مالی بازنشستگان کم درآمد و متوسط جامعه است ، افزود :

این برنامه بخشی از اقدامات حمایتی صندوق بازنشستگی کشوری است که خوشبختانه امسال نیز با مساعدت و حمایت دولت این امکان فراهم شده تا بازنشستگانی که تاکنون از وام ضروری استفاده نکرده اند بتوانند این وام را دریافت نمایند.

وی اظهار داشت : میزان این وام یک میلیون و 500 هزار تومان است و اقساط آن 36 ماهه است.عطاریان در ادامه تصریح کرد :بازنشستگانی که حقوق کمتر،سنوات بازنشستگی بیشتر ویااینکه تا کنون وام یا تسهیلات بانکی دریافت نکرده باشند در اولویت دریافت وام قرار خواهند داشت.

وی میزان اعتبارات اختصاص یافته برای پرداخت وام ضروری به بازنشستگان در سال جاری را 500 میلیارد ریال عنوان کرد وگفت: پرداخت این وام توسط دولت با هدف کمک به بازنشستگان کم درآمد وحل مشکل معیشتی آنان صورت می گیرد که با این اقدام در سالهای اخیر جمعیت زیادی از بازنشستگان توانسته اند ازوام 15 میلیون ریالی صندوق بازنشستگی کشوری برخوردا رشوند.